Masáže, regenerace a služby související s péčí o vzhled těla
Ing. Jiří Učík                      Evropská 1564/30 (1. nadzemní podlaží, místnost č. 3), 350 02 Cheb
tel.: +420/ 737 626 703 (telefonické objednávky prosím až po 17.30 hod.)   »ucikjiri@email.cz
mapa_Evropska_30_Cheb.jpg


Nové postupy ošetření kloubů a páteře

Po viscerální manipulaci, ošetření periferních a hlavových nervů se na vývoji nových postupů ošetření kloubů ("New Manual Articular Approach") nejvýznamněji podílel renomovaný francouzský osteopat Jean-Pierre Barral, časopisem Time Magazine označený za jednoho z nejvýznamnějších inovátorů na poli alternativní medicíny 20. a 21. století. Klouby považuje za kritické body propojení mezi všemi ostatními strukturami v těle. Jeho manuální technika uplatňuje ucelený přístup k léčbě kloubů, zahrnující různé aspekty v nich obsažené (od svalů a jejich fascií přes vazy, kloubní pouzdra, synoviální tekutinu v kloubech, tepny, žíly, nervy; zahrnuje i viscerální a emocionální spojitost). Stačí, aby se jedna složka stala problematickou, a kloub přestane správně fungovat; začínají vznikat kompenzační vzorce (ovlivňující negativně jiné oblasti). Často může být původní zdroj bolesti nebo disfunkce v našem těle vzdálen od místa, kde je bolest vnímána, nebo kde je nějaké omezení.

Tato terapie je založena na jemném, precizním ošetření měkké tkáně připojené ke kostem; přitom sleduje další návaznosti v těle klienta. Terapeut při ošetření působí na mechanoreceptory, předávající podněty přes míchu a mozeček do dalších částí mozku. Z něj je po vyhodnocení podnětu předána do kloubu zpětná vazba, která spočívá ve snížení bolesti, eventuelně zvýšení pohyblivosti kloubu a navazujících částí těla. Technika se používá pro ošetření končetin, zad, hrudníku, někdy i pro uvolnění tkáně utlačující periferní nervy.

Ošetření kloubů touto technikou provádím jako součást celkové terapie.

Pro zájemce o další informace připojuji několik odkazů na videa na youtube.com s průkopníkem "New manual articular approach" Jean-Pierre Barralem, DO:
- video 8:03 min. - úvodní komentář k technikám, ošetření kolena - v angličtině.
- video 4:50 min. - ukázka z DVD: výklad a ošetření ramena - v angličtině.
- video 5:28 min. - ukázka z DVD: ošetření lokte, zápěstí a ruky - v angličtině.